HISTORIA KLUBU

HISTORIA Klubu

Stowarzyszenie Klub sportowy KATS ALPAT zostało założone w Gdyni w 1998 roku z inicjatywy grupy byłych trenerów i zawodników, zasłużonych dla Trójmiejskiej siatkówki.

Od początku celem klubu było równoległe uczestniczenie w rozgrywkach klasy państwowej wraz z organizowaniem szkolenia i rozgrywek dla różnych grup wiekowych młodzieży. Alpat zaczynał od zera, w 1998 roku w Gdyni siatkówka na poziomie ligowym nie istniała brak było możliwości kontynuacji szkolenia i rozgrywek dla utalentowanej młodzieży kończącej szkoły średnie. Aktualnie w klubie w klubie funkcjonują sekcje: seniorska mężczyzn oraz grupy młodzieżowe w kategoriach juniorek i juniorów, kadetek, młodzików i młodziczek, co stanowi uzasadniony powód do dumy, niewiele klubów w Polsce może pochwalić się tak kompleksowym rozwojem w dyscyplinie jaką jest piłka siatkowa. Ukoronowaniem wysiłków zawodniczek i zawodników a także trenerów i działaczy klubu był awans zespołu kobiet do I Ligi wywalczony w sezonie 2002/2003. Niewątpliwym osiągnięciem było także utrzymanie się zespołu męskiego w rozgrywkach II ligi, gdzie występował przez 3 sezony. Zarówno sukcesy w rozgrywkach klasy państwowej jak szkolenie grup młodzieżowych możliwe są dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Gdyni.

PISALI O NAS